AEGEE-URLA

AEGEE
• AEGEE Nedir?
• Prensipler
• Örgüt Yapısı
• Yaz Üniversitesi
 

AEGEE-URLA
• Biz Kimiz?
• Aktiviteler
• Duyurular
• Pre-Event

İletişim

Yaz Üniversitesi Nedir?

Yaz üniversiteleri, 7-15 gün sürebilen, Avrupa'nın farklı bölgelerinden AEGEE üyelerinin katılımıyla gerçekleşen, eğlence ve eğitim amaçlı organizasyonlardır. Farklı kültürlerden gelen katılımcılar, yaz üniversitesi süresi boyunca, seçilmiş olan tema üzerine dersler ve atölye çalışmalarına katılırlar ve geziler, partiler ve yaratıcılığın tek sınır olduğu diğer etkinliklerle eğlenmenin yanında kültürel alışverişte de bulunurlar.

Yaz Üniversitelerinin Amacı Nedir?

Avrupa'da gençler arasında bütünleşmeyi, kültürler arası iletişimi sağlamak, farklı kültür, anlayış ve bakış açılarına sahip bireylere birbirlerini tanıma fırsatı vermek, önyargıların kaldırılması, karşılıklı güven, anlayış ve iş birliğinin geliştirilmesi yaz üniversitelerinin temel amaçlarındandır.


Yaz Üniversitelerinin İçeriği Nedir?

Yaz döneminde düzenlenen bu etkinlikler farklı temalara sahiptirler: spor (dağcılık, ata binme, bisiklet,olimpiyatlar…), dil, kültür, sanal aşk,müzik gibi konularda olabileceği gibi politika, hukuk gibi alanlarda da her sene Avrupa'ın çeşitli şehirlerinde yüzlerce yaz üniversitesi düzenlenmektedir.


Yaz Üniversitelerine Nasıl Başvulur?

Her yıl bahar aylarında AEGEE lokallerine gönderilen Yaz Üniversitesi kitapçıkları sayesinde bu etkinliğe katılmayı düşünen üyeler istedikleri alan, tarih, şehir konusunda bilgi edinebilirler. Ayrica internet üzerinden http://www.aegee.org/su sayfasındaki “Find the List of Events by ” bağlantısından tarih, şehir ve türüne göre Yaz Üniversiteleri konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirler. Başvuru yapabilmek için AEGEE üyesi olmak, başvurunun geçerli olabilmesi için de 2,5 € başvuru ücretinin üye olduğunuz AEGEE lokaline ödenmesi gerekir.


Yaz Üniversiteleri Nasıl Ücretlendirilir?

Yaz üniversiteleri, kar amacı gütmeyen, gönüllü çalışan AEGEE üyeleri tarafından düzenlendiğinden, gerçekleştirilmeleri sponsor desteklerine bağlıdır. Giderlerin çoğu sponsorlar tarafından karşılandığı için, iki haftalık bir yaz üniversitesinin konaklama, yemek ve ulaşım masrafları dahil ücreti 120-160 € aralığında olmaktadır.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü